Obecny czas: 2014-09-18, 18:40

Forum społeczności portalu Airguns.pl

Strona główna forum | Portal Airguns.pl | Ferajna Airguns.pl | Liga Airguns.pl | BiES

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 91 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Witam
PostWysłany: 2009-01-11, 20:33 

Miejscowość: Wronki
Cieszę się bardzo że kulochwyty mojej produkcji tak dobrze się spisują . Ibiza5 :-)
Sądzę że cena i tak jest atrakcyjna . Dla kupującego ( na forum - nie przez allegro )
2 kulochwyty - 100 tarcz gratis !

Ostatnio edytowany przez ibiza5, 2009-01-13, 18:42, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail  

Temat postu:
PostWysłany: 2009-01-12, 14:41 

Miejscowość: Szczecin
Witam dziś dotarł do mnie kulochwyt, jest naprawdę solidny i dość dobrze wykonany, myślę że posłuży bardzo długo. :-)

Profil E-mail  

Temat postu:
PostWysłany: 2009-01-14, 15:02 

Miejscowość: Wronki
Witam
Co do zniżek, cena i tak jest bardzo atrakcyjna, jednak przy zakupie 2-3 sztuk i wyżej zawsze można się dogadać ;-)

Zachęcam również do zakupu nowości, czyli kulochwytu 170x170 z blachy 2mm wraz z tarczami w atrakcyjnej cenie ;-)

P.S. Jestem w stanie wykonać również kulochwyty w rozmiarze np. A4

Profil E-mail  

Temat postu:
PostWysłany: 2009-01-14, 16:08 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Błonie
Z doświadczenia - płaska blacha 3mm przykręcona do 18 mm płyty wiórowej jest tak mało sprężysta, że nie wraca do tarczy żaden wystrzelony śrut - testowane od 2 J do 20 J z odległości od 10 cm do 10 m. Tarcza umieszczona ok 3 cm przed blachą.

Ważne, żeby boki były mocne - śrut się rozpryskuje pod kątem 90 stopni czyli równolegle do blachy. Pierwsza wersja kulochwytu, to były drzwiczki od regału z przykręconą blachą, a na to nałożone pudło po pizzy. Po wystrzeleniu pudełka śrutu pudełko było prawie przecięte równiutko z powierzchnią blachy. Sprawę rozwiązały kolejne drzwiczki z wyciętym otworem formatu A4 przykręcone na wierzchu poprzednich.

Profil E-mail  

Temat postu:
PostWysłany: 2009-01-14, 16:53 
Dwa widelce
Awatar użytkownika

Miejscowość: Bestwig/Rybnik
ibiza5 napisał(a):
Jestem w stanie wykonać również kulochwyty w rozmiarze np. A4

A czy byłbyś w stanie wykonać "tarczociągi" na 10 metrów?
Popatrz ile to tu kosztuje:
http://www.stelljes.de/shop/4/schiesszu ... fuer_10_m/
A o ile mi wiadomo, to w PL jest to dość poszukiwane, tylko trzeba dać powyżej 1000 PLN.

Profil E-mail  

Temat postu:
PostWysłany: 2009-01-14, 19:53 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Błonie
Taki tarczociąg to prościzna - wózek jeździ po dwóch napiętych linkach - wystarczy teoretycznie gruba żyłka, ale wtedy musi być lekki. A trzecia linka nim ciąga w lewo i prawo. Do napędu wystarczy np wkrętarka.

Na stałe lepiej to podczepić pod sufitem, wtedy robi sie to na szynie z teowniczka.

Profil E-mail  

Temat postu:
PostWysłany: 2009-01-15, 14:38 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław
Cytuj:
Taki tarczociąg to prościzna -

Pewnie ! :-)

Można wykorzystać np."Autko sterowane radiem" z supermarketu za 50 zł.Tarcza na długiej antenie i zabawa podwójna :-P

Profil E-mail  

Temat postu:
PostWysłany: 2009-01-15, 19:19 
Dwa widelce
Awatar użytkownika

Miejscowość: Bestwig/Rybnik
Bo wiecie, panie, ten tego, panie,
podałem ibizie pomysł - jeśli ma złote rączki - to jest to jakaś luka na rynku polskim.
Ładne, funkcjonalne i funkcjonujące oraz wykonane w pewnym standardzie.
Strzelnice i kluby muszą za to bulić dobrze ponad 1.000 PLN za zagraniczne, bo polskich nie ma.
A może jemu uda się zrobić tak, że i za np. 600 będzie się to mu opłacać.
Kluby powstają a z nimi klientela.

Profil E-mail  

Temat postu:
PostWysłany: 2009-01-16, 18:05 
Aspirant
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wieniec
Dziś przetestowałem nowy nabytek i jestem zadowolony. Strzały z 7m ( mieszkanie za małe).

Profil E-mail  

Temat postu: Wychwytywanie śrutu
PostWysłany: 2009-02-16, 12:42 
Ferajna
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Jak napisałem obok, mam ochotę zrobic małe zawody na swoich włościach, ale nie mam ochoty ich za bardzo zasyfiać ołowiem.
Na razie rozważam zastosowanie jednorazowych blaszek do pieczenia pod figurkę, ale chętnie bym widział inne, może skuteczniejsze pomysły.
Drugą sprawą jest wychwyt ołowiu zza tarcz papierowych.
Preferuję rozwiązania, gdzie ołów jest do szybkiego odzyskania w miarę czysty...

Temat postu:
PostWysłany: 2009-02-16, 19:04 
Ferajna
Awatar użytkownika

Miejscowość: Mińsk Mazowiecki
Zrób warunek w regulaminie że można strzelać jedynie śrutem żelaznym lub stalowym - będzie ekologicznie.

Profil E-mail  

Temat postu:
PostWysłany: 2009-02-16, 20:57 
Ferajna
Awatar użytkownika

Nie chodzi mi o kpiny (nikt nie włoży stalowego śrutu do dobrego karabinka), tylko o rzeczową rozmowę. Problem ten już jest w kręgu zainteresowania KE i jeśli nie chcemy być zmuszeni do strzelania tylko śrutami cynkowymi lub tylko na strzelnicach, to warto byłoby mieć znalezione i sprawdzone rozwiązania, żeby, gdy dojdzie do jakiejś debaty, mieć rzeczowe i silne argumenty typu: "99% ołowiu jest wychwytywane"...
A jestem pewien, że taka możliwość istnieje bez tracenia "ducha" strzelectwa terenowego.....

Temat postu:
PostWysłany: 2009-02-16, 21:16 
Normalny Inaczej
Awatar użytkownika

Miejscowość: Bystra
Pawel. Żadne rozwiązania które mi przychodzi do głowy nie jest ani tanie ani proste.

Jeśli łapać śrut to blachy pod kątem. Wystarczą 1mm, pomalowane w camo by nie raziły odmiennością w stosunku do tereny. Blachę wygiąć w coś takiego:

Kod:
  /
/
|
\_|

U dołu zrobi się rynienka na nietrafiony śrut. Figurka powinna stać wewnątrz "rynienki". Wielkość blachy należy uzależnić należy od stopnia zaawansowania strzelców. Blachy moga być mocowane razem z figurką szpilkami do ziemi.

Takie rozwiązanie ma dwie wady. W HFT będzie trudno rozróżnić trafienie w blachę figurki od trafienia w "łapacz". Hałas po trafieniu w blachę "łapacza".

Koszt takiej blachy z wygięciem to praktycznie koszt arkusza ocynku w hurcie.

Drugi pomysł na szybko to gruba szmata (kewlarowa? ;)) wisząca luźno za figurką i rynienka na śrut pod spodem. Trzeba by tylko potestować czy taka szmata wyłapie śrut.

Profil E-mail  

Temat postu:
PostWysłany: 2009-02-16, 21:37 
Ferajna
Awatar użytkownika

Miejscowość: Mińsk Mazowiecki
Wybacz, nie chciałem abyś odebrał to jako kpinę...
Takie rozwiązanie jest najprostsze, a śrut stalowy miedziowany czy w sabocie to chyba nic nieznajomego. A że inne "sprzęty" tym strzelają, i że niekoniecznie tak dobrze jak ołowiem. No cóż, coś albo coś. Ekologia wymaga zmiany zasad. A Ty chcesz ekologicznie.
Choć wystarczy poczytać że ołów jest dość aktywny chemicznie i też ulega rozkładowi (wiesz ile go w ciągu wieków wystrzelono ?), a Ty go w końcu jakichś kilogramów w ziemi nie utopisz, co najwyżej kilkaset śrucin. Jeżeli nie będą nasmarowane, to długiego istnienia pod postacią śrutu im nie wróżę. Ja bym w miejscach gdzie będzie szansa na to ze utknęło tam trochę śrucin po prostu kwiatki jakiś czas sadził zamiast marchewki, plus prośba do kolegów o nierozsypywanie, plus jakieś proste rozwiązanie typu foremka do ciasta pod celem, i powinno być całkiem nieźle.
Do rzutków też pewnie niebawem będzie można jedynie żelaznym śrutem strzelać.

Z tego co pamiętam, najwydajniej pociski w stanie czystym wyłapują przechwyty łańcuchowe. Nie żebym takie proponował dosłownie, ale ich idea jest niezła (brak odbić), zresztą Cypis już zaproponował...

Profil E-mail  

Temat postu:
PostWysłany: 2009-02-16, 21:51 
Ferajna
Awatar użytkownika

Przypomniało mi się, że Kurierex w bunkrze ma kawał nomen omen ołowiu jako kulochwyt. Blacha z czystego ołowiu, śrut mlaska i zostaje wewnątrz. Znaczy odzyskać się nie daje bez przetopu. Ale miękkie i nie rykoszetuje. Pomijając kwestię kosztu zestawu bloczków ołowianych (20cm x 20cm x 3cm) za każdą figurką wysocy komisarze UE dostaliby zawału na takie dictum - owszem, ekologicznie zbieramy ołów, ale ołowiem ;-)

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 91 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników